מיחזור משכנתא

קיבלתם העלאה בשכר? ההוצאות גדלו? אתם רוצים לשנות את ההחזרים החודשיים במשכנתא? חשוב שתדעו כי באפשרותכם להתאים את המשכנתא שלכם לצרכים החדשים שלכם, ובמילים אחרות:למחזר את המשכנתא.

להלן מספר תשובות לשאלות חשובות שעלולות לעלות בעת מחזור המשכנתא שיעזרו לכם להתנהל נכון יותר פיננסית ולקבל החלטות מושכלות יותר.

מחליפים משכנתא קיימת במשכנתא חדשה – מהו למעשה מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא הינו תהליך בו המשכנתא הנוכחית שלכם נפרעת באמצעות משכנתא חדשה עם תנאים שאמורים להיות טובים יותר עבורכם כדוגמת שינוי בשיעורי הריבית, החלפת מסלול משכנתא, שינוי יתרת תקופת ההלוואה).
מיחזור המשכנתא נעשה לרוב כאשר הינכם מעוניינים להתאים את ההחזר החודשי למצב הכלכלי הנתון שלכם באמצעות הגדלתו או הקטנתו.

מעוניינים לשנות את המשכנתא הנוכחית שלכם במשכנתא חדשה עם תנאים טובים יותר? כיצד תוכלו לדעת האם כדאי לכם לבצע מיחזור משכנתא?

השוו בין ההחזר החודשי של המשכנתא החדשה לעומת זו הקיימת.

בדקו את סכום פרמיית הביטוח – סכום זה מושפע בין היתר מגילו ומצבו הבריאותי של המבוטח. על כן, לפני ביצוע תהליך המיחזור עליכם לוודא האם תוכלו להשתמש בפוליסות אשר יבטיחו את ההלוואה הקיימת גם להלוואה החדשה ולוודא כי הפרמייה לא תגדל עקב מיחזור המשכנתא. במידה ולא ניתן, עליכם לבדוק את עלות עריכת פוליסות הביטוח החדשות.
אם עלות הביטוח גבוהה בהרבה בעת עריכת המחזור ייתכן ומיחזור המשכנתא לא יהיה כדאי.

בדקו את השינויים בפרמטרים הכלכליים העדכניים ואשר הינם רלוונטיים להלוואה שלכם. למשל: ריבית הפריים, עוגן מק”מ , מדד המחירים לצרכן עוגן לאומי למשכנתאות,עוגן תשואות אג”ח ממשלתיות נסחרות לא צמודות לתקופה של חמש שנים,שער הדולר מול הש”ח, שער האירו מול הש”ח.

עמלת פירעון מוקדם – תהליך מיחזור משכנתא הינו למעשה גם פירעון הלוואה קיימת. בעת פירעון הלוואה מוקדם יותר מאשר נקבע מראש, לעיתים תידרשו לשלם עמלות בגין הסילוק המוקדם. בגין כך, שימו לב כי אתם כוללים גם את העלות הזו בחישוב החיסכון שתשיגו מהמיחזור.

בעת פעולת המיחזור, ייתכן כי תצטרכו לשלם תשלומים נוספים כדוגמת דמי פתיחת תיק, הוצאות בגין המצאת ביטחונות לבנק לפי הנדרש ועוד.
למידע נוסף: mco.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *