משכנתא 100 אחוז מימון

משכנתא 100 אחוז מימון – משכנתא במימון של 100% הינה הלוואה המכסה את רכישת כל הדירות שרוצים לקנות- אך האם זה הפיתרון האידיאלי? למקרה של משכנתא מלאה עלולות להיות השלכות חמורות. אומנם, הישראלים רואים זאת כאופציה לקנות דירות משלהם אך עם זאת, המציאות הכלכלית החדשה משתנה.

קונים אלה כפופים לריביות גבוהות מאוד שיכולות להוביל לסכומי כסף גדולים מאוד. כיום הבנקים לא יאשרו משכנתא של 100%. במקום זאת, הם יאפשרו משכנתא של שבעים וחמישה אחוז בלבד. פירוש הדבר כי עליכם להביא הון עצמי בסדר גודל של 25% משווי הדירה. יתר על כן, רק באמצעות המחיר למשתכן הבנקים יכולים לאשר מימון של 90 אחוז. כלומר, כדי לקבל משכנתא, עשרה אחוזים חייבים להיות הון עצמי. ככל שגובה ההון העצמי יהיה יותר גבוה,שיעורי הריבית שגובה בנק המשכנתא יהיו נמוכים יותר. זאת בגלל שהבנקים לא רוצים לקחת על עצמם את הסיכון שמשקיע לא יחזיר את כל הלוואתו. לכל צד אינטרסים משלו, ולכן חיוני לדבר עם יועץ משכנתאות מנוסה עם ניסיון של שנים בתחום זה.


מה התנאים לקבלת 100% מימון לרכישת דירה?

שתי שיטות עיקריות זמינות לקבלת משכנתא 100 אחוז מימון

1. הלוואות משלימות- אתם יכולים להשתמש בהלוואות משלימות כדי לייצר הון עצמי ליישום המשכנתא. פיתרון זה יכול להיות יקר מכיוון שיש לו ריביות גבוהות יותר מאשר ריביות משכנתא לרכישת נכס. ניתן לקבל הלוואה מסוג זה מבנקים, חברות ביטוח, חברות הלוואות פרטיות, חברות הלוואות חברתיות ועוד.

2. השיטה השנייה להון עצמי מלא היא משכנתא על דירת ההורים, של אחים או קרובי משפחה אחרים או כל נכס מסוג אחר שבוצעו עבורו כבר החזרים לטובת המשכנתא.. לאחר מכן תוכל להגיש בקשה למשכנתא לרכישת הדירה הרצויה לכם. לרכישת הדירה יהיה עליכם להגיש בקשה לשתי משכנתאות. הדירה שנמצאת בבעלות בן המשפחה והיא עומדת על 25% מערכו של הנכס שאותו אתם מעוניינים לקנות, ואילו המשכנתא השנייה תהווה הלוואה למשך יתרת הסכום הנדרש לרכישת הדירה.

חשוב לציין כי הבנק ידרוש ממכם להחזיר הלוואות לשתי דירות במקביל, ולא עבור אחת כמו שהייתם רוצים בתכנון המקורי. במצב זה הלווה מעמיד את הנכסים של בני משפחתו בסיכון בתמורה משכנתא 100 אחוז מימון.


הסיכונים הטמונים במימון של 100% לרכישת דירה

ישנם סיכונים הקשורים למימון של 100% לרכישת דירה.
משפחות וזוגות צעירים עשויים לרצות להחזיק את דירתם. עם זאת, זה דורש היגיון פיננסי מסוים. תשלומי שכירות לא יעזרו לכם להגיע ליעדים כלכליים כלשהם. עם זאת, חשוב גם לציין כי במימון משכנתא של 100% יכולים להיות חסרונות משמעותיים. יהיה עליכם לשלם תשלומים חודשיים גבוהים מאוד עבור כל ההלוואות שאתם לוקחים, כולל אלה שהוזכרו לעיל ועליכם להבטיח כי תוכלו להרשות לעצמכם את ההחזרים החודשיים.

שנית, הסיכון שלכם מוגבר מכיוון שאתם הראשוניםשסובלים מירידה במחירי הנכס. יתכן שלא תהיה לכם אפשרות למכור את הנכס או להחזיר את המשכנתא היות וייתכן שסכום המשכנתא יהיה גבוה מערך של הבית. סיכון זה חל גם על בית הורייכם אם אתם משעבדים אותו. כמו כן, עליכם להתחשב גם ברמת היציבות שלכם בעבודה. זה חשוב כדי להימנע ממצב בו אינכם מצליחים להחזיר את ההלוואות לבנק ומוסדות אחרים מהם לוויתם את הכסף.